چندین ساله که از فعالیتهای عمومی نجوم غیرحرفه ای فاصله گرفتم و تنها فعالیتم در این زمینه ، رویت هلال ماه است. در گذشته بدلیل حضور در مرکز آموزش نجوم ادیب و نیز راه اندازی و اداره ی سایت کمان آسمانی که به جمع آوری و تحلیل گزارشهای رویت هلال کشور میپرداخت ، ارتباط مستمر و تنگاتنگی با گروههای نجومی و رصدگران هلال در اقصی نقاط کشور داشتم و همیشه با افتخار از این میگفتم که نجوم و رویت هلال باعث شده تعداد بسیار زیادی دوست پیدا کنم که علیرغم اینکه همدیگه رو ندیدیم اما با هم دوست شدیم. مرکز ادیب و سایت کمان آسمانی من رو با افرادی در شهرها و استانهای مختلف کشور آشنا کرد که با عشق و علاقه ای وصف نشدنی به ترویج نجوم و رویت هلال میپرداختند. چندین و چند بار توفیق داشتم اونها رو از نزدیک زیارت کنم و در جمع صمیمیشون حاضر بشم.

با خاتمه ی فعالیتم در هیات امنای مرکز ادیب از اوایل دهه 90 و توقف کامل برنامه ای که در سال 1389 برای فعالیت مجدد سایت کمان آسمانی مد نظرم بود بتدریج ارتباطم با گروههای نجومی و فعالین عرصه ی نجوم غیر حرفه ای کشور کمتر و کمتر شد ؛ بطوری که دیگه هر از گاهی خبری در باره اونها دریافت یا مطالعه میکنم و گفتگوهامون بسیار کم شده. البته افزایش سن بنده و وم وقت گذاری بیش از پیش برای امور خانواده و اداره دلیل مهم دیگری در کاستن از فعالیتهای نجومی من بود.

امروز بطور اتفاقی خبری قدیمی رو دیدم که باعث بهت و حیرتم شد. یکی از این همین دوستان نجومی سال گذشته از دنیا رفته و من بی خبر از این رویداد تلخ ؛ سید مصطفی امام از مروجان نجوم غیرحرفه ای کشور در آذر ماه سال گذشته در سن 39 سالگی بر اثر ایست قلبی جان به جان آفرین تسلیم کرده و آسمانی شده

آشنایی من با ایشون به دوره ی فعالیت سایت کمان آسمانی مربوط میشد. گفتگوهایی در مورد یکی از گزارشهای رصدی با ایشون داشتیم. چندی بعد در مراسم بزرگداشتی که در مرکز نجوم حضرت عبدالعظیم علیه السلام در شهر ری برای استاد فرزانه جناب آقای صیاد برگزار شد آقای امام رو از نزدیک دیدم

دورادور در جریان کارهای ایشون بودم. از خوندن خبر درگذشت ایشون خیلی متاثر شدم روحش شاد

اگه فرصتی دست بده و بتونم برم تهران ، باید برای ادای احترام به ایشون بر سر مزارشون حاضر بشم.(قطعه 243 ردیف 16 شماره 1)

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Kyle اخبار فوتبالی Chris آموزش طراحی سایت و کسب و کار اینترنتی آچاره؛ سامانه هوشمند درخواست خدمات Mary چانه گیر(دیوایدر) خمیر مقالات فن بيان