بامداد جمعه 13 اردیبهشت ، موعد رصد آخرین هلال صبحگاهی ماه شعبان است. در شهر اصفهان این هلال حدود 41 دقیقه قبل از طلوع خورشید از افق شرقی سر بیرون میاره (ساعت 05:34 به وقت رسمی تابستانی). عرض دایرة البروجی جنوبی ماه باعث میشه با وجود جدائی زاویه ای بیش از 22 درجه ای ماه و خورشید ، اختلاف ارتفاع این دو فقط 8 درجه باشه که بیانگر دیدن یه هلال خیلی خمیده و خیلی چپ نگاه است. میزان خمیدگی هلال در زمان طلوع ماه و در افق شهر اصفهان حدود 28.5 درجه است (مقدار این زاویه بین صفر تا 90 درجه است و هر چی کمتر باشه هلال خیمده تر خواهد بود) و دو سر هلال با افق زاویه ای به میزان 61.5 درجه میسازه (این زاویه متمم زاویه ی خمیدگی است و هر چی بیشتر باشه هلال خمیده تر است).

روز گذشته در مسیر مراجعه به منزل با ترافیکی مواجه شدم که انتظارش رو نداشتم. حدود 20 دقیقه ای طول کشید تا از نقطه ی ازدحام رد شدم. ابتدا فکر میکردم تصادف شده اما بعد متوجه شدم صف بنزین باعث این ترافیک است!!! بی تی و بی تدبیری برخی مسئولین اجرایی سر جای خود ، اما نقش خود ما مردم در ایجاد التهابات اقتصادی کنونی کم از برخی دولتمردان نیست. از ماست که بر ماست

امروز روز بزرگداشت مقام معلم است. معلم میتونه رسمی باشه یا غیر رسمی. کسانی که در دوران دانش آموزی و دانش جویی مسئولیت تعلیم و هدایت تحصیلی ما رو بر عهده داشتند معلمین عزیز و گرامی بودند و هستند که رسما" معلمند. اما در زندگی هر یک از ما کم نیستند افرادی که انواع و اقسام دروس زندگی ، آداب اجتماعی و هنرهای گوناگون رو به ما یاد دادند. این بزرگواران هم معلم ما هستند. بسیاری از دوستان ، آشنایان ، همسایگان و همکاران ما در زمره ی این معلمین قرار دارند. فرا رسیدن روز معلم رو به تمام معلمین گرانقدر رسمی و غیر رسمی خودم تبریک و تهنیت عرض میکنم.

بهترینها رو برای همشون آرزومندم.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

chapiman روناس طرح ! My دانيال طاهري فر مرجع شعر های منتخب Alone Dakota Dr. M. Dowlatabadi Dandelion رمان های عاشقانه