برای انتخاب نهایی محل رصد هلال رمضان 1440 ، سه گزینه پیش رو داشتم ؛ بوستان شهدای گمنام درچه ، کوه صفه و مناطق غرب استان (توابع بویین و میاندشت)

دو رصدگاه داخل اصفهان از این جهت که زمان بسیار کوتاهی برای رفت و برگشت به اونها صرف میشه مناسبتر هستند ولی احتمال داره شرایط جوی در اصفهان مناسب نباشه. رصدگاه غرب استان احتمالا" شرایط جوی بهتری خواهد داشت اما فقط برای رفت و برگشت به اونجا باید بیش از 7-6 ساعت وقت بذارم و رانندگی کنم. چندین ساله که دیگه برای رویت هلال از اصفهان خارج نشدم.

هر روز صبح دو صفحه از قرآن رو تلاوت میکنم و ترجمه اش رو میخونم. صبح امروز وقتی میخواستم قرآن روزانه رو بخونم نیت کردم تا انشاءالله آیاتی که امروز تلاوت میکنم راهنمای من برای انتخاب رصدگاه باشه. قرآن رو که باز کردم این آیه از سوره مبارکه القصص در بالای صفحه قرار داشت:

وَلَمَّا تَوَجَّهَ تِلْقَاءَ مَدْیَنَ قَالَ عَسَى رَبِّی أَنْ یَهْدِیَنِی سَوَاءَ السَّبِیلِ ﴿۲۲

و چون به سوى [شهر] مدین رو نهاد [با خود] گفت امید است پروردگارم مرا به راه راست هدایت کند

تصمیم گرفتم رصدگاه دورتر رو انتخاب کنم رصد هلال رمضان رو در فریدن انجام بدم ؛ تا ببینیم تقدیر چیه.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خدا را در زندگی رها نكن ، رها نمیشوی بازسازي منزل شرکت چاپ و تبلیغات شهرایران جلوه ی مهتاب فیلم، تئاتر و کتاب Cassandra تور اسپانيا ، تور اسپانيا نوروز 99 كارگزاران مخابرات روستایی پیرانشهر فیلم جدید روشنا منجي دوران است ... لوح....كلمه..قلم....كتاب